Archiwum kategorii: AKTYWNOŚCI

Kulturalny kurs ku kompetencjom kluczowym

Z radością rozpoczęliśmy zajęcia stacjonarne  dla młodzieży ze szkoły w Szopie w ramach projektu Kulturalny Kurs Ku Kompetencjom Kluczowym. Przeprowadzimy warsztaty z malarstwa, fotografii, dźwięku i teatru a całość zakończymy obozem artystycznym w Czarnej Dąbrówce, gdzie powstanie spektakl inspirowany kaszubskim obrzędem Ścinania Kani. Oto fotorelacja z jednych z zajęć

Projekt realizowany w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Program jest prowadzony przez Narodowe Centrum Kultury, a jego operatorem w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.

Kaszubskie Memory

W listopadzie 2014 zakończyliśmy realizację projektu Kaszubskie Memory, którego głównym produktem jest rodzinna gra planszowa oparta na zasadach popularnej gry memory. Nasze Kaszubskie Memory składa się z 35 par kart opatrzonych rysunkami elementów kultury kaszubskiej oraz atrakcjami Gminy Sulęczyno. Jeden rysunek z pary ma podpis po polsku, drugi po kaszubsku.

001KM-net